Genel

Atatürk Havalimanı’nda art arda patlamalar: 10 ölü, 20 yaralı

  Genel    28 Haziran 2016
Yorum Yok

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda art arda patlama meydana geldi. Bekir Bozdağ açıklama yaparak” İlk belirlemelere göre 10 şehidimiz var” dedi. Patlamada 20 kişi yaralandı.

 

İstanbul’dan bir son dakika haberi geldi. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde şiddetli patlama ve silah sesleri duyuldu. 2 patlamanın olduğu gelen bilgiler arasında. Görgü tanıkları patlama öncesinde, silahlı çatışma olduğunu belirttiler.Patlamalar sonrası 10 kişinin öldüğü ve 20 kişinin yaralandığı belirtiliyor. Havalimanına onlarca ambulans gönderildiği bildirildi.

‘CANLI BOMBA OLMA İHTİMALİ YÜKSEK’

Görgü tanıkları çok büyük bir patlama olduğunu söyledi.

Görgü tanıklarından biri, “2 ayrı patlama oldu ve silahlı çatışma çıktı, silah sesleri duyduk, kendimizi zor dışarı attık,” diye konuştu. Havalimanında bulunanlar yakınlarına ulaşmaya çalışıyor.

BAŞBAKAN, İÇİŞLERİ BAKANI’NDAN BİLGİ ALDI

Patlama sonrası, Atatürk Havalimanı’na giriş ve çıkışlar tamamen kapatıldı. Havalimanında, pist başındaki uçakların dışında, uçuşa izin verilmiyor.

Haberin ardından Ankara da teyakkuza geçti. Başbakan Binali Yıldırım, olayla ilgili hem İçişleri Bakanı’ndan, hem de İstanbul Valisi’nden bilgi aldı. Başbakan, saldırıyla ilgili kriz masası oluşturulması talimatı verdi.


Etiketler : , , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Lütfen Disqus eklentisini kurun.