Bayrak Asan Dayı’ Kim? Hikayesi Ne?

  Sosyal Medya    27 Haziran 2016
Yorum Yok

bayrak-asan-dayi

Nihayetinde internet aleminin ‘bayrakçı dayısı’nın kimliği ortaya çıktı! İşte o efsane resmin arkasındaki hikaye.

Bu abiyi artık bilmeyeniniz, görmeyeniniz, hem de rastgele bir şeyde kullanmayanınız yoktur diye düşünüyoruz. ”As bayrakları as” lafının tam olarak karşılığı olan ve sosyal medyanın artık demirbaşlarından sayılan ‘bayrak asan dayı’ kim?

Yalnızca ülkemizde değil, -9gag de sağolsun- artık dünya çapında bir üne kavuşan ve Eyfel Kulesi’nden Game of Thrones’a varana dek pek çok fantastik yerde karşımıza çıkan bu dayının ismi Salih Tahtalıoğlu.

Balıkesir’in Dursunbey kazasında yaşayan Salih Dayı, üç yıl önce Gezi olayları döneminde elinde bayrağı ile o ünlü balkona çıktı. Ancak ne Salih Dayı, ne de onu fotoğraflayanlar, muhtemelen işin bu boyutlara geleceğini düşünmüyordu.Sonrasında sosyal medyada sanki photoshop patlamasına maruz kalan Salih Dayı, bir anda tanınmış oldu.

Sosyal medyada dönen muhabbetleri ve kendi resimi kullanılarak yapılan paylaşımları çocukları aracılığıyla takip eden Salih Dayı, ortaya çıkan akımdan oldukça hoşnut. Hatta Salih Dayı baya baya işe kendini kaptırmış ve şu sıralarda önce Avrupa’ya, sonrasında da dünyaya açılmanın haklı gururunu yaşamakta. Ama bu güzel hikayede de, hepsinde olduğu gibi küçük bir negatif bölüm var; o da, Salih Dayı’nın 25 yaşından bu yana behçet hastası olması.

Bu sebeple kendisi ile ilgili yapılan photoshopları, veyahut yazılan yazıları pek de sıhhatli bir şekilde göremeyen Salih Dayı, buna karşın sosyal medyanın kralı olmaya devam edecek. Aynı zamanda o ünlü balkonun korkulukları, yine yapılmak için yıkılmış. Başka bir deyişle aynı mekanda bu tarz bir resim artık olamaz….

Kaynak: Webtekno.com
  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Lütfen Disqus eklentisini kurun.